Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

MIKROFIBRA Dryarn® - WŁAŚCIWOŚCI

      Dryarn® jest innowacyjnym mikrowłóknem polipropylenu, które gwarantuje uzyskanie materiału o wysokiej wydajnosci. Mikrofibra polipropylenowa znajduje zastosowanie szczególnie przy produkcji odzieży sportowej, bielizny i specjalnych zastosowań technicznych, sprawdzająca się nawet w ekstremalnych warunkach.

      Wieloletnie badania firmy Aquafil doprowadzily do stworzenia Dryarn ® -  innowacyjnego mikrowłókna polipropylenu o bardzo wysokim poziomie wydajności i ponadprzeciętnych charakterystykach. Innowacyjny techniczny produkt, wytrzymały, lekki o wysokich właściwościach izolacyjnych i oddychających, równocześnie jest higieniczny, komfortowy oraz ekologiczny. Bardzo stabilny materiał, który nie zmienia swojego kształtu dla długotrwałego komfortu noszenia, zawsze w jednakowej formie. Ponadto Dryarn ® nie wchłania wilgoci i wysycha zaskakująco szybko. Wszystko z korzyścią dla komfortu fizycznego, dając skórze przyjemną, świeżą i suchą sensację.

 Idealna tkanina na odzież sportową

      Ze względu na swoje cechy - lekkości, odchylność i wytrzymałość, Dryarn ® jest włóknem, które najlepiej wydobywa potencjał sportowców w każdej dziedzinie, ułatwiając ruch zawodnika we wszystkich aktywnościach. Bo sport, to nie tylko "praktyka " ale również pasja w dążeniu do "zwycięstwa", która ożywia sportowców.

 1. Jednokierunkowa bariera

Termoizolacyjna charakterystyka tej tkaniny jest unikalna, tworząc barierę transpiracji która działa jako izolacja przed wnikaniem wilgoci równocześnie przenosząc ją na zewnątrz. Wszystko to dla stworzenia zdrowego mikroklimatu na rzecz naszego komfortu, dzięki czemu skóra pozostaje sucha i ciepła w miesiącach zimowych oraz świeża i sucha latem. Izolacyjne zdolności -  większe niż wełny, zapewniają zmniejszenie grubości ubrania gwarantując większą swobodę ruchu.

 2.  Lekkość, która ma znaczenie dla dobrego samopoczucia

     Dryarn ® to najlżejsze włókno stosowane w przemyśle tekstylnym.  Zapewnia lekkość, która przynosi przyjemne odczucie komfortu, zwinności i swobody przemieszczania się. Mniejsza masa przy tej samej wielkości jest podstawową cechą włókna używanego w sporcie: wystarczy tylko pomyśleć o himalaistach z dużym obciążeniem lub o kolarzu dla którego ważna jest każda setna sekundy. Można więc powiedzieć, minimalny ciężar, maksymalna wydajność.

 3. Siła natury

     Włókna te są wyjątkowo odporne na częste mycie w wysokich temperaturach, nawet w obecności ciemnych i jasnych tkanin kolorowych. Jest odporny na otarcia, pęknięcia, ekspozycje na światło i ciepło bez zmiany jego właściwości. Kolor, rozmiar i proporcje nigdy się nie zmieniają. Doskonale estetyczny w stabilnej wymiarowo przędzy (tolerancja mniej niż 2%). W kilku słowach, Dryarn ® to odzież zachowująca kształt i wymiary.

 4. Mikrofibra, maxi-higieniczna

     Dryarn ® nie tworzy żadnych  nieprzyjemnych zapachów spowodowanych rozprzestrzenianiem flory bakteryjnej (mikroorganizmy), które mają tendencję do rozwoju w wilgotnych częściami odzieży. Stabilny i idealnie "suchy" stan materiału hamuje ich powstawanie, eliminując ryzyko podrażnienia, alergie i wysypki. Sekret tkwi w jego wodoodpornych właściwości i wysokiego napięcia powierzchniowego, które przenoszą wilgoć i pot na zewnątrz, gdzie odparowuje, pozostawiając skórę zawsze sucha, nawet po intensywnym i długotrwałym wysiłku fizycznym. Jest to naturalnie "bakteriostatyczne" włókno, nie mylić z antybakteryjne ( zawierające czynniki bakteriobójcze) w związku z tym nie narusza przyjaznej dla skóry flory bakteryjnej, odpowiedzialnej za utrzymanie odpowiedniego pH skóry.

 5. Szacunek dla ludzkości i przyszłego środowiska

     Produkt w 100% podlegający recyklingowi.  Dryarn ® jest ekologicznym włóknem barwionym w produkcji ze stałych dodatków, które nie wymagają usuwania odpadów płynnych w procesie barwienia (zazwyczaj silnych toksycznie). Nie potrzebuje żadnych szkodliwych rozpuszczalników ani mydła do mycia.

 

Gęstość

(g/cm3)

Ewakuacja

wilgoci

Poziom

izolacji

Bakteriosta-

tyczność

Polipropylen dryarn®

0,92

1000

10

99%*

Poliester

1,38

125

8,5

b.d.

Poliamid

1,15

11

6,6

b.d.

Wełna

1,32

3

9,4

b.d.

Wiskoza

1,52

4

5,6

b.d.

Bawełna

1,54

6

3,6

b.d.

  

* -staphilococcus aureus i epidermidis

 

Źródło informacji:  www.dryarn.com